Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ciekawi na „matfizie”
21-09-2018

Ciekawi na „matfizie”

Data wydarzenia: 21-09-2018

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wraz z opiekunami Joanną Skurczyńską i Katarzyną Kuźniewicz po raz kolejny gościli na Uniwersytecie Szczecińskim. 19 września br. odwiedzili Wydział Matematyczno-Fizyczny. Pobyt odbył się w ramach XVII Zachodniopomorskiego festiwalu Nauki.

 
Wizyta rozpoczęła się od wykładu z fizyki pn. „Wszechświat w pigułce” prowadzonego przez dr Tomasza Denkiewicza. W trakcie wykładu młodzież usłyszała wiele ciekawych informacji o tym, jak powstał wszechświat. O mikrofizyce wody opowiedział uczestnikom prelekcji dr Waldemar Staroń.  Uczniowie obserwowali ciekawe doświadczenia prezentujące nietypowe własności wody. Trzecim wykładem, poprowadzonym przez dr Lucjana Szymaszkiewicza, uczestników festiwalu wprowadzono w teorię grafów. Młodzież poznała pojęcie grafu spójnego, szukała cykli Eulera i Hamiltona w zaprezentowanych przykładach.  Natomiast Piotr Wasilewski w ostatnim wykładzie poruszył problem dyskretnych układów dynamicznych.  
XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki przygotowywany jest przez uczelnie publicznie i niepubliczne Szczecina i Koszalina. W ramach Festiwalu odbywają się wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, ćwiczenia, różnorodne tematycznie zajęcia – począwszy od nauk technicznych, aż po humanistyczne, czy filologiczne. Celem Festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców regionu zachodniopomorskiego i sposobów ich praktycznego zastosowania.
Uczniowie ZSP w Drawsku Pomorskim od czterech lat uczestniczą w wykładach na Wydziale Matematyczno – Fizycznym w ramach Festiwalu Nauki. Wrześniowe wykłady cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona