Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Sprzątanie Świata - razy dwa!
24-09-2018

Sprzątanie Świata - razy dwa!

Data wydarzenia: 24-09-2018

Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie po raz kolejny aktywnie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „ Akcja- Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

20 września br. uczniowie wraz z nauczycielami ze szkoły w Bobrowie uczestniczyli w wielu różnych zabawach i konkursach o tematyce proekologicznej. Każda klasa zaprezentowała swojego „recyklingowego zwierzaka”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Następnie wszyscy udali się w wyznaczone rejony w celu ich porządkowania. Dzięki słonecznej pogodzie, akcja przebiegała bardzo sprawnie i zakończyła się wspólnym obiadem na świeżym powietrzu. Była grochówka, kiełbaski i zabawy przy muzyce.
Natomiast 21 września br. odbyło się spotkanie z uczniami z placówki w Drawsku Pomorskim, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, jak segregować odpady oraz czym jest recykling. Uczestniczyli w wielu proekologicznych konkursach, w których zostali obdarowani nagrodami, słodkościami oraz dyplomami. Następnie wszyscy razem wyruszyli sprzątać świat w pobliskie tereny. W ramach nagrody za aktywne uczestnictwo w akcji wychowankowie mieli okazję bawić się podczas zawodów sportowych. Uwieńczeniem spotkania było szkolne ognisko.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona