Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Certyfikat „SZKOŁY Z ŻYCIEM” dla ZSP w Złocieńcu
02-10-2018

Certyfikat „SZKOŁY Z ŻYCIEM” dla ZSP w Złocieńcu

Data wydarzenia: 02-10-2018

26 września 2018 r. uczennice Dorota Karcz i Adrianna Bosiacka z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen W. Andersa w Złocieńcu, wzięły udział w podsumowaniu akcji ZACHODNIOPOMORSKA #KOMÓRKOMANIA. Podsumowanie odbyło się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

W gali zorganizowanej z tej okazji Dorota i Adrianna odebrały z rąk Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy certyfikat „Szkoły z Życiem" z podziękowaniami za czynny w niej udział. Podczas gali głos zabrała biorczyni szpiku Anna Gapińska, której ta akcja uratowała życie. Spotkanie uświetnił występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.
Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalnego dawcy szpiku kostnego osobom, które podjęły świadomą decyzję o takiej rejestracji. Intencją organizatorów było uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Akcję w złocienieckiej szkole organizowała Monika Klimczak.
Informacje o akcji WOJEWÓDZKA #KOMÓRKOMANIA na stronie www.dkms.pl/pl/szkola-komorkomania
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona