Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Podwójne podium
02-10-2018

Podwójne podium

Data wydarzenia: 02-10-2018

29 września 2018 r. w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa miejsca na podium.

Dariusz Guz z klasy 1 zajął drugie miejsce, a Małgorzata Słomka, również z klasy 1, zdobyła trzecią lokatę. Opiekunem przygotowującym laureatów był Dyrektor Maciej Rydzewski, a do Kołobrzegu z uczniami pojechała nauczycielka historii Katarzyna Drab.
Konkurs odbył się w ramach VI Kołobrzeskich Dni z rotmistrzem Witoldem Pileckim pod patronatem honorowym Anny Zalewskiej, Ministra Edukacji Narodowej oraz Tomasza Tamborskiego, Starosty Kołobrzeskiego. Wzięło w nim udział 32 uczniów z 18 szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego. Laureaci konkursu mieli okazję porozmawiać z synem bohatera, Andrzejem Pileckim. Udzielili również wywiadu dla Radia Koszalin.
Małgorzata i Dariusz, mimo że brali udział w konkursie po raz pierwszy, osiągnęli duży sukces, z powodzeniem kontynuując zwycięską passę swoich poprzedników – Olivii i Szymona. Po raz czwarty z rzędu uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim zajęli dwa miejsca na podium. Gratulujemy!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona