Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy
03-10-2018

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Data wydarzenia: 03-10-2018

Dnia 2 października 2018 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. W tym dniu Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim odwiedziła szkoły podstawowe oraz ponadgimnazjalne, gdzie na ręce pedagogów szkolnych, wychowawców, nauczycieli oraz uczniów przekazali ulotki o tematyce przemocy na terenie gminy Drawsko Pomorskie.

Współcześnie problem przemocy przybiera różne oblicza i dotyczy wszystkich, bez względu na płeć – kobiet, dzieci i mężczyzn. Gdy doświadczasz przemocy w rodzinie, nie możesz tego ukrywać.
To nieprawda, że przemoc skończy się sama. Właśnie pierwszym krokiem do zerwania z nią jest przełamanie izolacji i milczenia. Przemoc jest nie tylko wtedy, gdy są widoczne ślady pobicia. Nie trzeba mieć siniaków, ani złamanych kości, by być ofiarą przemocy domowej. Poniżanie i obelgi bolą tak samo jak bicie, a czasami nawet bardziej. Rodzina nie jest przedmiotem wyładowania niczyjej agresji. Masz prawo do życia z poczuciem bezpieczeństwa.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona