EKOkorytarze w drawskim Starostwie
10-10-2018

EKOkorytarze w drawskim Starostwie

Data wydarzenia: 10-10-2018

W środę, 10 października br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Wicestarosta Jacek Kozłowski podpisali umowę na realizację projektu pn.: „EKOkorytarze - edukacja ekologiczna w Powiecie Drawskim”.

W ramach projektu do końca roku planowane jest utworzenie w budynku Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz budynku Geodezji stałej wystawy edukacyjnej składającej się z 15 eksponatów oraz 15 tablic edukacyjnych dotyczących tematyki ekologicznej. Projekt przyczyni się do odmiany wewnętrznego wizerunku Starostwa. Powstanie także publikacja, a projekt zwieńczony zostanie konferencją.
Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnegoprzeznaczonym na wspieranie edukacji ekologicznej, w ramach Osi priorytetowej IV naturalne otoczenie człowieka, Działanie 4.5 Kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody przez edukację. Wartość projektu wynosi 403 665,90 złotych, a wartość dofinansowania to aż 85 % wydatków kwalifikowanych.

Projekt: „EKOkorytarze - edukacja ekologiczna w Powiecie Drawskim”

Oś priorytetowa IV Naturalne otoczenie człowieka