Czaplinek. Grunwaldzka w nowej odsłonie
16-10-2018

Czaplinek. Grunwaldzka w nowej odsłonie

Data wydarzenia: 16-10-2018

Niedawno sfinalizowano długo oczekiwany remont w budynku czaplineckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Budynek szkolny przy ulicy Grunwaldzkiej podczas dwóch wakacyjnych miesięcy przeszedł gruntowną modernizację.

- Ze wszystkich szkół prowadzonych przez Powiat, to budynki w Czaplinku są najmniej doinwestowane – mówi Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. - Wychodzę z założenia, że szkoły muszą zachęcać nie tyko wysokim poziomem nauczania, ale także warunkami nauki dla młodzieży i warunkami pracy dla nauczycieli. Wszyscy chcemy być z nich dumni.
12 października 2018 r., przy okazji uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, dokonano oficjalnego otwarcia po remoncie. Szkoła, w jakiej od lat uczą się młode pokolenia mieszkańców Czaplinka, gminy oraz powiatu, już od dawna czekała na remont. Odnowienia wymagały hole, sale lekcyjne pomieszczenia gospodarcze i administracyjne.
W budynku dotychczasowe pomieszczenie biblioteczne przekształcono na obszerny sekretariat oraz pokoje Dyrekcji. Wydzielono część administracyjną, pozwalającą na swobodne zorganizowanie warsztatu pracy, przeprowadzanie rozmów z rodzicami, czy załatwienie spraw formalnych. Księgowość ZSP trafia do nowych pomieszczeń, podobnie jak archiwum.zmienia się także siedziba biblioteki szkolnej, która swoje miejsce znajduje na parterze budynku w dawnej, już nieużywanej siłowni. Pozwoli to uczniom w ciszy i komfortowych warunkach odrobić pracę domową, skorzystać z podręcznego księgozbioru, wypożyczyć lektury, bądź książki naukowe.
Całkowicie przebudowano szkolne łazienki. Odpowiadają one współczesnym standardom, są nowoczesną przestrzenią utrzymaną w kolorystyce szarości i bieli. Przestronne i widne pomieszczenia pozwalają się odświeżyć i sprzyjają dyskrecji.
W szkole wymieniono drzwi wejściowe oraz część drzwi wewnętrznych. Ściany na parterze wyłożono białą cegiełką oraz pomalowano na niebiesko. Posadzki zostały pokryte dużymi kaflami, a drewniane schody oszlifowane i polakierowane. Do „liftingu” trafia też pokój nauczycielski, a klasy zostaną doposażone w rzutniki. Wszystko po to, aby umilić i usprawnić proces dydaktyczny.
Nie można zapominać również o oddanej jeszcze w zeszłym roku szkolnym do użytku pracowni turystycznej, gdzie kształci się młodzież technikum i mieści Szkolne Biuro Turystyczne, a także o laptopach nowej generacji (wraz z oprogramowaniami IMOS Polska), na których uczniowie poznają tajniki projektowania oraz aranżowania wnętrz.
ZSP w Czaplinku ma już w planach kolejne inwestycje, dotyczące dalszego udoskonalania przestrzeni szkolnej, tak, by była ona szkołą na miarę XXI wieku: nowoczesną, praktyczną, estetyczną i wygodną; sprzyjającą nauce, odpoczynkowi i rozwijaniu pasji podopiecznych.