Zmagania z utopią
18-10-2018

Zmagania z utopią

Data wydarzenia: 18-10-2018

Utopia - tak brzmiał tytuł tegorocznego dyktanda, które odbyło się 16 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Dyktando zorganizowane zostało z inicjatywy Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego przy współudziale pracowników Wydziału Rozwoju i Promocji oraz Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, a także Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim: Iwony Kucharskiej, Anny Ignacak oraz Małgorzaty Jasyk.
W zmaganiach ortograficznych udział wzięły 32 osoby, które zostały przywitane przez Janusza Garbacza – Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego. Każdy uczestnik w podziękowaniu za udział otrzymał długopis oraz pendrive.
W tym roku tekst dyktanda opracowany został przez nauczycielkę języka polskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Aleksandrę Radecką. Tekst odczytała i podyktowała polonistka z ZSP w Kaliszu Pom. Joanna Mączkowska.
Wyniki dyktanda poznamy na początku listopada. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!