Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pomoc dla kasztanowców
24-10-2018

Pomoc dla kasztanowców

Data wydarzenia: 24-10-2018

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczy w projekcie "Pomagamy drawskim kasztanowcom".

Trzy klasy realizujące projekt z Drawska Pomorskiego uczestniczyły w dwóch spotkaniach z przedstawicielem Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Drawsku Pomorskim. Uczniowie dowiedzieli się wielu istotnych informacji na temat roli drzew w środowisku i dla życia człowieka, poznali podstawowe informacje na temat kasztanowców oraz dowiedzieli się, że największym zagrożeniem dla kasztanowców jest szrotówek kasztanowcowiaczek.
              W ramach projektu uczniowie zostali zaproszeni do Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Zajęcia obejmowały pogadankę tematyczną, prezentację multimedialną, film edukacyjny oraz zadania w terenie. Uczniowie w praktyczny, łatwy i przystępny sposób dowiedzieli się najważniejszych informacji na temat kasztanowców. Wykonali prace plastyczne i plakaty, w których zaznaczyli swoja obecność w Urzędzie Miejskim, ponieważ plakaty zawisły na głównej tablicy informacyjnej Urzędu.
              Dzieci pomogły w zwalczaniu szkodników szrotówek kasztanowcowiaczka grabiąc
i zbierając liście w Parku Chopina przy szkole w Drawsku Pomorskim Za wykonanie zadania czekała nagroda w postaci wycieczki krajoznawczej, która odbędzie się w kwietniu 2019 roku, organizowana przez Referat Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Koordynatorami projektu są Anna Magac i Paulina Kępczyńska
              Projekt "Pomagamy drawskim kasztanowcom" to mile i aktywnie spędzony czas dla uczniów. Z chęcią okazali oni pomoc i zainteresowanie podczas przeprowadzonych zajęć.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona