Przygotowania, zaprzysiężeni
25-10-2018

Przygotowania, zaprzysiężeni

Data wydarzenia: 25-10-2018

W sobotę 20 października 2018 r. w 2 Brygadzie Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej. W uroczystości udział wzięli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Wicestarosta Jacek Kozłowski.

Do przysięgi stanęło 113 elewów. Po intensywnym szkoleniu nadszedł dzień, którego znaczenie dobrze zna każdy żołnierz. Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to nie tylko uroczystość, ale przede wszystkim jest to akt ślubowania, wyraz patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny.
Żołnierze, którzy wyróżnili się swoją postawą i zaangażowaniem w szkoleniu odebrali osobiste gratulacje od dowódcy brygady, płk dypl. Arkadiusza Szkutnika.