Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zwycięski początek zmagań
25-10-2018

Zwycięski początek zmagań

Data wydarzenia: 25-10-2018

Deszczowy wtorek 23 października 2018 roku był szczęśliwym dniem dla drużyny kaliskiego Liceum, uczestniczącej w Pomorskiej Lidze Historycznej. W I rundzie konkursu, która odbyła się w auli Uniwersytetu Szczecińskiego, sześcioosobowa ekipa pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 75,5 na 100 możliwych do zdobycia punktów.

Pomorska Liga Historyczna to konkurs dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych organizowany od 2016 roku przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej celem jest zgłębianie historii Pomorza Zachodniego w powiązaniu z dziejami Polski i Europy.
W roku szkolnym 2018/2019 rozgrywana jest trzecia edycja Ligi, w której bierze udział 10 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie mają do wykonania zadania w czterech rundach konkursowych zmagań. Pierwszą z nich był drużynowy turniej wiedzy „Pomorze Zachodnie w latach 1815 – 1945”.  Z trudnymi zadaniami i pytaniami najlepiej poradziła sobie drużyna z Kalisza Pomorskiego „Historyczne Świry” w składzie: Martyna Czerepaniak, Karolina Kraska, Zuzanna Gabrych, Mateo Cosaret, Jakub Schaefer oraz Mateusz Martenka – kapitan zespołu.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rundach Pomorskiej Ligi Historycznej.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona