Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zostań żołnierzem
29-10-2018

Zostań żołnierzem

Data wydarzenia: 29-10-2018

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu 24 października 2018 roku odbyli wizytę w 12 Brygadzie Zmechanizowanej i Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie.

Młodzież odwiedziła „Błękitną” Brygadę, w której zwiedzając Salę Tradycji, poznała rys historyczny jednostki oraz historię jej patrona, gen. broni Józefa Hallera. Następnie uczniowie udali się na strzelnicę garnizonową w Krzekowie, gdzie przeszli trening na systemie Śnieżnik, nowoczesnym urządzeniu pozwalającym na szkolenie żołnierzy przy zastosowaniu różnego typu broni strzeleckiej bez użycia amunicji. Na specjalnie przygotowanych i wyposażonych stanowiskach ogniowych uczniowie strzelali drużynowo. System szkolno-treningowy Śnieżnik pozwolił młodzieży na ćwiczenie umiejętności strzeleckich w różnych wirtualnych scenariuszach. Uczniowie zapoznali się także z uzbrojeniem i sprzętem bojowym „Błękitnej” Brygady.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Agencji Mienia Wojskowego, w której uczniowie zostali zapoznani z zadaniami instytucji oraz specyfiką pracy w wojsku.
Licealiści klas mundurowych dowiedzieli się, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca dająca stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysokospecjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona