Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szkolili się z pierwszej pomocy
31-10-2018

Szkolili się z pierwszej pomocy

Data wydarzenia: 31-10-2018

W czwartek 25 października, w ramach programu współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko grupa 36 uczniów z klas o profilu wojskowo-sportowym i biologiczno-medycznym z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu wzięła udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wspólnym przedsięwzięciem dowodził Komendant Wojskowej Straży Pożarnej w Olesznie starszy chorąży sztabowy Paweł Pawłowski, a realizacją zajęli się ratownicy medyczni z Wojskowej Straży Pożarnej w Olesznie oraz z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu w składzie: sierżant Piotr Pluta, plutonowy Karolina Zalewska, kapral Joanna Finster, starszy szeregowy Łukasz Cebulski.
Celem teoretycznego i praktycznego szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki było doskonalenie na fantomach resuscytacji krążeniowo-oddechowej, stosowanie pozycji bezpiecznej oraz posługiwanie się Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym AED.
Uczniowie odwiedzili również Salę Tradycji w CSWL Drawsko oraz zapoznali się z historią poligonu drawskiego i jego funkcją w strukturze Wojska Polskiego.
Opiekę nad młodzieżą pełnili nauczyciele Włodzimierz Rutkowski i Marcin Wiliński.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona