Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odkryj swój talent
09-11-2018

Odkryj swój talent

Data wydarzenia: 09-11-2018

Dnia 6 listopada 2018 r., na zaproszenie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy, uczniowie klasy 1 i 2 technikum informatycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w branżowych targach edukacyjnych pod nazwą ,,Skuteczne partnerstwo w kształceniu zawodowym”, które odbywały się w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – „Odkryj swój talent”.

Grupa 45 uczniów wraz z opiekunkami Jadwigą Czernigą, Renatą Effenberg-Nawrot i Anną Józiak miała możliwość zapoznania się z ofertami prezentowanymi przez szkoły branżowe, techniczne i policealne oraz firmy i przedsiębiorstwa z naszego regionu.
Odwiedzający targi uczniowie chętnie zatrzymywali się przy stoiskach placówek, których młodzież prezentowała swoje umiejętności. Biała szkoła z Polic, czyli Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza prezentowała doświadczenia chemiczno-fizyczne, m.in. produkcję mydła. Natomiast uczniowie stolarskiej szkoły branżowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie prezentowali na czym polega obróbka drewna. Szczeciński Zespół Szkół Rzemieślniczych przedstawił całą gamę zawodów, jednak największym zainteresowaniem kaliskich uczniów cieszyły się stanowiska fryzjerskie, gdzie uczennice czesały młodzież i nauczycieli. Nie brakowało także pokazów z budownictwa, gastronomii, wizażu czy technologii cyfrowych.
Poza ofertą edukacyjną uczniowie rozmawiali z przedstawicielami firm i przedsiębiorstw, pozyskując informacje na temat aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy. W ramach zorganizowanych targów młodzież brała również udział w konferencji „Razem osiągniemy więcej”, którą zainaugurowała Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Zdobyta na targach wiedza i umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona