Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
13-11-2018

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Data wydarzenia: 13-11-2018

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim włącza się w kampanię informacyjno- edukacyjną mającą na celu uświadomienie społeczeństwa o bezpośrednim zagrożeniu zdrowia i życia ludzkiego w wyniku stosowania używki (tytoń) i zawartego w niej narkotyku (nikotyna).

Przypomnijmy: Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

Więcej informacji w załącznikach:

Informacja o Światowym Dniu Rzucania Palenia

Opracowano na podstawie informacji : PSSE w Drawsku Pomorskim