Niepodległej na sportowo
14-11-2018

Niepodległej na sportowo

Data wydarzenia: 14-11-2018

Dnia 7 listopada 2018 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Były to szczególne zawody, ponieważ uczestnicy ubrani byli w stroje w biało – czerwonych barwach narodowych. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które rozgrywały mecze ,,każdy z każdym”. Rywalizacja i sportowe emocje towarzyszyły nieprzerwanie uczestnikom turnieju.
Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce zajęła drużyna, która nie przegrała żadnego meczu w składzie: Tomasz Durmiński, Maciej Rdzanek, Michał Wierzbiński, Bartosz Banasiak, Daria Borowiec, Zofia Hurka i Barbara Paś.
Puchary ufundował Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, a atrakcyjne nagrody zostały zakupione ze środków Kaliskiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego  ,,MASTERS”. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zaangażowania i sportowej rywalizacji. Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim udowodnili, że również na sportowo można celebrować Święto Niepodległej.
Turniej zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego Renata Effenberg-Nawrot.