Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uczcili Niepodległą w Złocieńcu
19-11-2018

Uczcili Niepodległą w Złocieńcu

Data wydarzenia: 19-11-2018

9 listopada 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa godnie uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości biorąc aktywny udział w uroczystej akademii poświęconej obchodom święta.

Uroczysty apel niepodległościowy w szkole rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o godzinie 11:11. Następnie uczniowie przenieśli się w czasy walki narodu polskiego o wolność i niepodległość oglądając prezentację multimedialną. Dyrektor szkoły Beata Miszewska – Kozłowska wygłosiła stosowne przemówienie okolicznościowe. Uroczyste ślubowanie klas pierwszych z ceremoniałem wojskowym oraz wręczenie tarcz uczniom klas mundurowych podniosło rangę uroczystości. Wojskowy dryl klas mundurowych i wspólne śpiewanie pieśni służyły kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich uczniów.
Miłym akcentem obchodów Święta Niepodległości był wspólny przemarsz uczniów z Liceum o profilu wojskowym z przedszkolakami ulicami miasta do ratusza z towarzyszeniem barw narodowych.
Kulminacyjnym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był zorganizowany przez władze samorządowe Złocieńca i asystę honorową 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, uroczysty Capstrzyk Niepodległościowy na placu 3-go Maja z udziałem młodzieży szkolnej i mieszkańców.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona