Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Licencja na zarabianie
20-11-2018

Licencja na zarabianie

Data wydarzenia: 20-11-2018

Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim włączył się w obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Z tej okazji w dniu 15. i 16. listopada 2018r. pracownicy PUP przeprowadzili turniej drużynowy w szkołach podstawowych pn. „Zawód z licencją na zarabianie".

Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. Do rywalizacji w poszczególnych szkołach wystartowały trzy drużyny czteroosobowe. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania z zakresu rynku pracy, zawodoznawstwa i sposobu pozyskiwania kwalifikacji zawodowych. W drugim etapie drużyny dostały do rozwiązania zadania, a wśród nich były m.in. rozsypanki, czy wykreślanki.
Turnieje przebiegały we wspaniałej atmosferze i gorącym dopingu widowni. Każda z drużyn wykazała się dużą wiedzą i rozeznaniem w kontekście wyboru swojej przyszłej ścieżki zawodowej. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny w każdej ze szkół jest wyjazd dla całej klasy do Kołbaskowa i wizyta w firmie Amazon. Wycieczka odbędzie się w styczniu 2019 r. Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali również drobne upominki i dyplomy przygotowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim.
W tym samym dniu po zakończonych turniejach odbyły się spotkania z przedstawicielami firmy Amazon, którzy zaprezentowali uczniom funkcjonowanie firmy. Podczas spotkania uczniowie poznali też podstawowe zasady rekrutacji pracowników oraz uzyskali kilka rad jak przygotować się do rozmowy o pracę.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona