Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Matematyka w praktyce!
23-11-2018

Matematyka w praktyce!

Data wydarzenia: 23-11-2018

W związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia powstania Głównego Urzędu Statystycznego, Urząd Statystyczny w Szczecinie zaprosił uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim do udziału w warsztatach.

Były one kolejnym działaniem w ramach współpracy rozpoczętej w poprzednim roku szkolnym. 20 listopada 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Joanny Skurczyńskiej i Katarzyny Kuźniewicz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Moja pierwsza firma – od czyścibuta do milionera”.
Pracownik US Mariola Maj przypomniała uczestnikom warsztatów co to jest statystyka, jak we właściwy sposób interpretować dane i wskaźniki statystyczne, jak korzystać ze źródeł statystycznych oraz o czym należy pamiętać, kiedy zakłada się swoją własną działalność. Dorota Grzelak, Kierownik Wydziału Rejestrów zapoznała uczniów z procedurami, które należy przejść podczas zakładania firmy. Młodzież miała możliwość przeszukać zasoby strony Głównego Urzędu Statystycznego i dowiedzieć się o firmach istniejących w wybranym przez siebie regionie, jak również uzupełnić całą dokumentację swojej wymyślonej firmy.
Zajęcia były bardzo ciekawe i kształcące. Uczniowie uczestniczący w warsztatach zostali wyposażeni w wiedzę, którą wielu z nich wykorzysta w życiu dorosłym.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona