Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odkryj swój talent – dzień umiejętności zawodowych
26-11-2018

Odkryj swój talent – dzień umiejętności zawodowych

Data wydarzenia: 26-11-2018

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „ODKRYJ SWÓJ TALENT” 21 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu odbył się Dzień Umiejętności Zawodowych, promujący szkolnictwo branżowe.

Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych licznie przybyli zaproszeni uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych ze Złocieńca, Wierzchowa, Nowego Worowa i Świerczyny, by w ramach doradztwa zawodowego zapoznać się z ofertą zawodową okolicznych pracodawców.
Przedsiębiorcy w atrakcyjny sposób zaprezentowali zawody deficytowe na naszym rynku pracy, pokazując maszyny, urządzenia oraz efekty swojej działalności. Pracodawcom towarzyszyli uczniowie, których zatrudniają w ramach praktycznej nauki zawodu.
Uczniowie chętnie wykonywali czynności pod kierunkiem pracodawców, uczestniczyli w pokazie szycia na maszynie, kroili skórę na pokrycia foteli samochodowych, zapoznawali się z narzędziami krawieckimi, stolarskimi, samochodowymi. Spotkanie było interesujące i przybliżyło młodzieży zawody, które znali tylko z nazwy.
Przedsięwzięcie miało na celu promocję oferty edukacyjnej branżowego szkolnictwa zawodowego pośród gimnazjalistów i uczniów szkoły zawodowej, a także promocję lokalnych przedsiębiorców, którzy gotowi są kształcić młodzież w ramach praktycznej nauki zawodu celem późniejszego zatrudnienia w swojej firmie.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona