Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kawaleria z rozszerzonym
04-12-2018

Kawaleria z rozszerzonym

Data wydarzenia: 04-12-2018

W poniedziałek 26 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miało miejsce spotkanie z żołnierzami z 2 Batalionu 8 Pułku Kawalerii Sił Zbrojnych USA z Teksasu, stacjonującymi na poligonie drawskim.

Amerykanie wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego w klasach dwujęzycznych i w grupach realizującymi język angielski na poziomie rozszerzonym. Żołnierze przedstawili prezentację poświęconą historii współpracy polsko- amerykańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Następnie razem z licealistami rozwiązywali quizy w aplikacji Kahoot, które pogłębiły wiedzę tak uczniów, jak i gości na temat podobieństw i różnic między Polską, a USA w sposobie celebrowania świąt, kuchni obu narodów, geografii czy symboli narodowych. Kaliscy licealiści pracowali w grupach razem z żołnierzami. Dyskutowali z nimi na różne tematy, pogłębiając znajomość języka angielskiego i sprawdzając w praktyce komunikację w języku obcym. Młody wiek i otwartość żołnierzy sprzyjały dyskusji, więc uczniowie chętnie zadawali pytania. Wszystkie spotkania przebiegły w swobodnej i przyjaznej atmosferze.  
Miłym akcentem na zakończenia wizyty było zwiedzanie szkolnej izby pamięci z Dyrektorem Maciejem Rydzewskim w roli przewodnika. Spotkanie zorganizowały nauczycielki języka angielskiego Magdalena Jarząbek i Izabella Chojnacka, we współpracy z pozostałymi anglistami.
Dziękujemy dowódcy CSWL Drawsko pułkownikowi Markowi Gmurskiemu oraz dowódcy 2 Batalionu 8 Pułku Kawalerii Sił Zbrojnych USA podpułkownikowi Timothy Fergusonowi za umożliwienie kontaktu z wojskami USA oraz za wyrażenie zgody na udział żołnierzy amerykańskich w zajęciach z uczniami ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona