W wiosce Świętego Mikołaja!
10-12-2018

W wiosce Świętego Mikołaja!

Data wydarzenia: 10-12-2018

Choć za oknem brak śniegu, w Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych czuć atmosferę nadchodzących świąt. 6 grudnia br. przez cały dzień świętowano Mikołajki. Jako pierwsi uroczyste obchody rozpoczęły przedszkolaki z Czaplinka i Drawska Pomorskiego.

Odbyło się mnóstwo zabaw, konkursów i tańców. Uśmiech gościł na każdej twarzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć Św. Mikołaja z prezentami. Podczas tych szalonych spotkań pomagali niezastąpieni wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Czaplinku.
            Starsi uczniowie zebrali się w Drawsku Pomorskim na sali gimnastycznej, która tego dnia zmieniła się w wioskę Św. Mikołaja. Zorganizowane z rozmachem przedsięwzięcie to wspaniały czas do wspólnej zabawy w rodzinnym gronie. Zebranych gości przywitał Dyrektor ZPET w Bobrowie Krystian Ignacak, życząc wspaniałych prezentów oraz udanej zabawy. Do wioski Św. Mikołaja przybyli także Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk, przynosząc wielki worek cukierków od Św. Mikołaja i życząc udanej imprezy.
            Dla dzieci i młodzieży, którzy 6 grudnia przybyli do drawskiej Wioski Św. Mikołaja zorganizowano szereg atrakcji, takich jak tańce i pląsy przy muzyce, występ chóru Gospel wraz z Makatonem, karaoke, zabawy integracyjne, kącik zdobienia pierniczków i kącik ozdób świątecznych. Profesjonalną oprawę muzyczną i oświetleniową zapewnili dj-e projektu Deep Sesje, Marcin Papis i Waldek Golec, a samą imprezę prowadził Dj Valdi.
            Uczestnicy spotkania mogli posilić się pysznym poczęstunkiem oraz schłodzić zimnymi napojami. Wioskę odwiedziły również maskotki Bałwan Olaf oraz Grinch. Tradycyjnie pojawił się Św. Mikołaj prowadzony przez aniołki. Gość z dalekiej Laponii przywitał uczestników, rozdał prezenty i zrobił pamiątkowe zdjęcia. Uczył również dzieci układu tanecznego, a następnie bawił się razem z podopiecznymi. Jak co roku pomocy udzielili liczni sponsorzy oraz wolontariusze
z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Drawska Pomorskiego i Czaplinka, Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku. Oprawę fotograficzną zapewniła Magdalena Lenart.