Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wywiadówka plus
11-12-2018

Wywiadówka plus

Data wydarzenia: 11-12-2018

Grudniowe spotkanie z rodzicami w piątek 7 grudnia 2018 r. zgromadziło w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim liczne grono rodziców i nauczycieli.

Przed spotkaniem rodziców z wychowawcami miała miejsce prelekcja profilaktyczna poświęcona problematyce cyberbezpieczeństwa zaprezentowana przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W szkolnym holu na rodziców czekała także młodzież z własnoręcznie wykonanymi świątecznymi słodkościami i dekoracjami. Można było się również zaopatrzyć w najnowszy numer szkolnej gazety „Kontrast”.
Dzięki uprzejmości Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie funkcjonariusze Wydziału Prewencji omówili najważniejsze zagrożenia związane z bezpieczeństwem w sieci oraz z nowymi generacjami środków odurzających, rozprowadzanymi drogą internetową. Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć jak dynamicznie rozwija się zakres zagrożeń w cyberprzestrzeni i jak często młodzież bez świadomości następstw i konsekwencji wchodzi w obszar wszelkiego rodzaju przestępstw. Funkcjonariusze wyczulili rodziców i nauczycieli na zachowania uczniów budzące podejrzenia. Podkreślali znaczenie stałego i partnerskiego kontaktu z dzieckiem, częste rozmowy, jako najlepsze recepty na zagrożenia.
Przed spotkaniem rodzice mogli wziąć udział w jarmarku świątecznym zorganizowanym przez uczniów i wychowawców. Poczęstować się pierniczkami własnego wypieku, odwiedzić stoisko pełne świątecznych akcesoriów: stroików, ręcznie robionych kartek świątecznych i słodkości. Dużym zainteresowaniem wśród rodziców cieszył się najnowszy numer szkolnej gazety „Kontrast”, który rozszedł się równie szybko jak świąteczne pierniczki.
Ciekawą ofertą były podręczne torby na zakupy, uszyte przez młodzież pod kierunkiem Barbary Tuziak w ramach działania „Koniec wymówek zrezygnuj z foliówek”, będącego częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.
Cieszymy się bardzo, że spotkanie z rodzicami po raz kolejny zakończyło się sukcesem, a frekwencja dopisała. Rodzice mieli okazję nie tylko na rozmowę z wychowawcami i nauczycielami, ale też na refleksję dotyczącą bezpieczeństwa dzieci oraz zobaczenia, jak młodzież rozwija swoje pasje i talenty w różnych dziedzinach. Inicjatorkami niecodziennej wywiadówki były kierownik internatu Jadwiga Czerniga oraz pedagog szkolny Anna Józiak, we współpracy z wychowawcami, nauczycielami i przede wszystkim młodzieżą.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona