Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Do Austrii pod znakiem ERASMUS+
12-12-2018

Do Austrii pod znakiem ERASMUS+

Data wydarzenia: 12-12-2018

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim ma możliwość uczestniczenia w realizacji jednego z wielu projektów unijnych, tj. Erasmus+. Projekt ten realizowany jest we współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami z Austrii, Hiszpanii, Francji oraz Węgier pod hasłem „Many languages, one voice”.

Po wstępnych przygotowaniach w dniach 27 listopada – 1 grudnia br. grupa młodzież pod opieką koordynatora Joanny Pedrycz i Dyrektora szkoły Iwony Kucharskiej, wyjechała na warsztaty językowo-kulturoznawcze do Austrii.
Harmonogram wycieczki wypełniony był po brzegi. Odbyły się m. in. konferencja dla nauczycieli, warsztaty językowe z języka niemieckiego i angielskiego oraz warsztaty kulturowe. Ponadto uczniowie z pięciu krajów zwiedzili fabrykę oleju, fabrykę czekolady Zotter, a także odwiedzili jedno z piękniejszych miast europejskich - Wiedeń.
Atmosfera spotkania przygotowanego przez Austrię była niesamowita. Uczestnicy bardzo szybko się zaaklimatyzowali w nowych warunkach, świetnie współpracowali, nawiązali nowe znajomości.
Wyjazd miał również charakter czysto organizacyjny. Koordynatorzy projektu mogli zaplanować kolejne jego etapy. Już w marcu w Drawsku Pomorskim będą gościć uczniowie z czterech krajów, a w maju kolejna grupa młodzieży z drawskiej szkoły odwiedzi Węgry.
Działania podejmowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim mają na celu wykształcić w młodym człowieku chęć zdobywania wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce, są również ofertą wielopłaszczyznowego kształcenia – również poza salą lekcyjną.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona