Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Berlin świątecznie
18-12-2018

Berlin świątecznie

Data wydarzenia: 18-12-2018

W piątek 14 grudnia 2018 r. uczniowie liceum i technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim udali się na jednodniową wycieczkę do Berlina.

Wycieczka miała zarówno charakter przedmiotowy, jak i turystyczno – krajoznawczy. Berlin to centrum polityczne Niemiec, dlatego też młodzież zwiedziła dzielnicę rządową, a także historyczny Reichstag – siedzibę niemieckiego parlamentu z nową szklaną kopułą, która jest jednym z najchętniej odwiedzanych celów turystycznych Berlina. Z wysokości 47 m nad poziomem ulicy podziwiali panoramę stolicy Niemiec oraz najważniejsze zabytki architektury, które znajdują się w śródmieściu.W czasie spaceru po mieście zobaczyli Wyspę Muzeów, Uniwersytet Humboldtów, Aleję Pod Lipami oraz Bramę Brandenburską.
Kolejnym punktem programu było Muzeum Techniki, które prezentuje wiele eksponatów dotyczących techniki we wszelkich gałęziach przemysłu. Szczególnie interesujące było skrzydło poświęcone transportowi wodnemu oraz lotniczemu.
Ważnym celem wycieczki było zapoznanie się z kulturą Niemiec w czasie adwentu oraz kontakt z żywym językiem. Dlatego ostatnim punktem wycieczki był Plac Poczdamski (Potsdamer Platz), który słynie z nowoczesnej architektury i wyrastających jak grzyby po deszczu wieżowców. Można tu poczuć magiczną atmosferę jednego z 60 jarmarków bożonarodzeniowych, które odbywają się w tym czasie w stolicy Niemiec. Był to trzeci jarmark, który uczniowie odwiedzili dzisiejszego dnia, ale dopiero tutaj po zmroku poczuli tą świąteczną bożonarodzeniową atmosferę.
Opiekunami podczas wycieczki byli Anna Ignacak, Dorota Kordalska oraz Maciej Jonak.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona