Nowe auto dla ZPET w Bobrowie
18-12-2018

Nowe auto dla ZPET w Bobrowie

Data wydarzenia: 18-12-2018

Od 7 grudnia Zespół Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie może pochwalić się nowym busem. 9 osobowy samochód marki Ford Transit Custom został przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Oficjalne przekazanie busa odbyło się w poniedziałek 17 grudnia. Symboliczny klucz na ręce dyrektora ZPET w Bobrowie Krystiana Ignacaka i dzieci przekazał Wicestarosta Mariusz Nagórski. Nowy samochód był niezbędnym zakupem, ponieważ codziennie dowożone są dzieci na zajęcia edukacyjne do placówki. Do dnia dzisiejszego na wyposażeniu ZPET był jeden wyeksploatowany bus, z którego korzystano wiele lat.
W imieniu dyrekcji oraz całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy władzom Powiatu Drawskiego, którzy przyczynili się do zakupu nowego auta do przewozu dzieci niepełnosprawnych. Nowy samochód pozwoli ZPET w Bobrowie nie tylko na usprawnienie organizacji dowozu uczniów na zajęcia edukacyjne, ale bez wątpienia wpłynie również na komfort dowozu dla dzieci z niego korzystających. Powiat Drawski pozyskał 80.000 tys. zł  dofinansowania z Państwowego  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Oddział zachodniopomorski w Szczecinie.

Serdecznie dziękujemy!