Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jasełka w kaliskim Zespole Szkół
18-12-2018

Jasełka w kaliskim Zespole Szkół

Data wydarzenia: 18-12-2018

We wtorek 11 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra”, której opiekunem jest Joanna Mączkowska, wystawili Jasełka.

Tradycyjnie nie zabrakło Świętej Rodziny oraz aniołów i diabłów. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz goście: Mariusz Nagórski Wicestarosta, Halina Samek radna powiatu drawskiego,ksiądz Kazimierz Serafin proboszcz parafii pw. Matki Bożej KrólowejPolski w Kaliszu Pomorskim, Elwira Poniecka przewodnicząca Rady Rodziców.
Wspólne świętowanie rozpoczęli Mikołaj (dyrektor Maciej Rydzewski) ze Śnieżynką (zastępca dyrektora Katarzyna Witek), którzy złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne oraz rozdali słodkie upominki. W przedstawieniu anioły stały zawsze wyżej, a diabły niżej, ponieważ dobro powinno górować nad złem. Widowisko bogate było w kolędy śpiewane przez publiczność wspólnie z wokalistkami i wokalistą z grupy teatralnej „Klepsydra” – Wiktorią Spieler, Darią Milczach oraz Szymonem Naumiakiem. Aktorzy poruszając się wokół „dzieciątka w żłobie” tworzyli ruchome tło żywej szopki.
Kulminacyjnym punktem spektaklu był moment, kiedy nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście przekazywali sobie zapalone przez anioły świece – betlejemskie światełko na znak pojednania. Anioły zajęły się rozsypywaniem śniegu w postaci białego pierza. I tak pięknej tradycji stało się zadość.
W duchowy wymiar świąt wprowadził zebranych proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim, ksiądz Kazimierz Serafin.
Po jasełkach przedstawiciele Samorządu Szkolnego Marcel Łastówka i Wojciech Pindor wręczyli nagrody klasom, które zajęły trzy pierwsze miejsca podczas Dnia Integracji klas pierwszych. Grudniowe świętowanie i śpiewanie kolęd jest stałym elementem w kalendarzu ZSP  w Kaliszu Pomorskim. Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie przy żłóbku Dzieciątka Bożego i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną porcję wzruszeń.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona