Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Lekcje z wolontariuszkami z Azji
02-01-2019

Lekcje z wolontariuszkami z Azji

Data wydarzenia: 02-01-2019

Przez prawie dwa tygodnie, od 9 do 21 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościły dwie wolontariuszki z organizacji AIESEC, na co dzień mieszkanki Chin i Indonezji.

Ideą tej organizacji jest poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej oraz przede wszystkim zrozumienia międzykulturowego wśród młodzieży, co wpływa na tolerancję młodych ludzi.
W szkole i internacie gośćmi były studentki –  Jingyi Li  z Chin  i Windda Onthonii z Indonezji, które prowadziły z młodzieżą zajęcia zawierające elementy wykładu, rozmowy oraz warsztatów, odbywające się w ramach lekcji języka angielskiego we wszystkich klasach.
Przez dwa tygodnie Jingyi i Windda prowadziły lekcje języka angielskiego, podczas których przybliżały młodzieży i nauczycielom kulturę, tradycje oraz życie codzienne ich krajów. Zdobyli oni nowe informacje i poszerzyli wiedzę o jakże odległych od naszego zakątkach świata. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie mieli szansę sprawdzenia umiejętności językowych i przełamania bariery komunikacyjnej. Były to dla nich, ale też dla wolontariuszek, niezapomniane lekcje kultury i tolerancji dla ludzi o innej religii, historii i tradycji, które wzbudziły ciekawość uczniów oraz zwiększyły ich motywację do nauki.
Popołudniami młodzież zapraszała gości na spotkania, podczas których zaprezentowała studentkom symbole, historię, elementy kultury i tradycji polskich, przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, pokazała im Kalisz Pomorski i okolice.Wolontariuszki brały również udział w imprezach szkolnych – jasełkach, wigilii w internacie oraz koncercie muzycznym.
Pozostaje mieć nadzieję, że wolontariuszki pozytywnie zapamiętają pobyt w Kaliszu Pomorskim. Wspólna zabawa, rozmowy i wymiana poglądów z gośćmi z Chin i Indonezji wpłynęły na otwarcie się na świat oraz pogłębienie wiedzy młodzieży. Dziękujemy wolontariuszom i uczniom za aktywne uczestnictwo w zajęciach i spotkaniach.
Koordynatorką pobytu wolontariuszek z AISEC w ZSP w Kaliszu Pomorskim była nauczycielka języka angielskiego Magdalena Łojek.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona