Projekt "Odzew"
17-01-2019

Projekt "Odzew"

Data wydarzenia: 17-01-2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim uczestniczy w projekcie pt. Monitoring działań jednostek administracji rządowej i samorządowej w województwie zachodniopomorskim w kontekście realizacji praw osób z niepełnosprawnościami i dostosowaniem do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych realizowanym przez Fundację „Odzew” wraz z Fundacją Eudajmonia.

Jest to zadanie zlecone, w ramach PO WER, przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, z aktywnym merytorycznym udziałem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Głównym celem projektu jest zwiększenie zdolności 50 jednostek administracji samorządowej – Instytucji Monitorowanych (IM) z terenu województwa do wdrożenia postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych poprzez analizę działań instytucji.

W ramach projektu w budynku Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz w wybranych jednostkach powiatowych przeprowadzono monitoring w formie analizy dostępności architektonicznej budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Celem powyższych działań było wypracowanie rekomendacji – praktycznych rozwiązań dla wybranych jednostek.

Zapraszamy do zapoznania się  z treścią Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych
Pełny tekst konwencji:
Konwencja w tekście łatwym:
Prezentacja na temat konwencji: