Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
22-01-2019

Zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie

Data wydarzenia: 22-01-2019

W środę 16 stycznia 2019 r. uczniowie z klasy pierwszej policyjno-penitencjarnej pod opieką nauczyciela Krzysztofa Wójciaka, w ramach porozumienia o współpracy, wzięli udział w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.

              Podczas części teoretycznej uczniowie dowiedzieli się jaka jest struktura i organizacja więziennictwa oraz jakie są rodzaje zakładów karnych w naszym kraju. Zostali zapoznani  z programami resocjalizacyjnymi prowadzonymi przez funkcjonariuszy w pracy ze skazanymi. Natomiast podczas części praktycznej licealiści otrzymali alkogogle i narkogogle, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia jak zmienia się zachowanie i postrzeganie rzeczywistości po zażyciu środków odurzających lub po spożyciu alkoholu. 
                Młodzież składa podziękowania porucznik Dorocie Zwolańskiej i podporucznik Emilii Zalewskiej za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć dla młodzieży oraz Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie podpułkownikowi Radosławowi Pewniakowi za zaproszenie uczniów.
 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona