Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Czas podsumowań
24-01-2019

Czas podsumowań

Data wydarzenia: 24-01-2019

W piątkowe południe 18 stycznia 2019 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim spotkali się na sali gimnastycznej, na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego 2018/2019. Spotkanie było okazją do podziękowania nauczycielom i uczniom za wytężoną naukę i liczne działania oraz sukcesy w zawodach sportowych i konkursach.

               Apel rozpoczął się od minuty ciszy upamiętniającej tragiczne wydarzenia w Gdańsku.
          Podsumowanie półrocza pokazało imponującą skalę działalności ZSP w Kaliszu Pomorskim w ciągu ostatnich czterech miesięcy 2018 r. Odbyły się liczne wyjazdy m.in. turystyczne do Włoch i Drezna, na Litwę w ramach projektu Erasmus+, warsztatowe, na kursy w ramach Kontraktu Samorządowego i na wyższe uczelnie do Warszawy, Szczecina, Wałcza, Zakładów Karnych w Wierzchowie i Czarnem, Komendę Policji w Drawsku Pomorskim. Doszło do spotkania klas wojskowych z żołnierzami polskimi i amerykańskimi na poligonie drawskim, m.in. w ramach ćwiczenia Anakonda 2018. Przez dwa tygodnie w Kaliszu gościły wolontariuszki AIESEC z Chin i Indonezji. Odbyły się spektakle i koncerty muzyczne, happeningi, warsztaty dziennikarskie, teatralne, rysunku i fotografii. Przeprowadzono liczne działania w ramach obchodów 100 – lecia niepodległości, m.in. „Młodzieży czytanie” w Koszalinie. Uczniowie brali udział m. in. w Dyktandzie o Pióro Starosty Drawskiego, konkursach z j. niemieckiego, biologii, historii, matematyki, pierwszym w dziejach szkoły turniej e-sportu, prowadzili działania w ramach wolontariatu na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących oraz w zakresie pierwszej pomocy: wyjazd świąteczny do kombatantów i opieka nad zapomnianymi grobami na kaliskim cmentarzu. Minione półrocze to także liczne uroczystości i wspólne świętowanie, m.in. otwarcie pracowni internetowej, święto szkoły, Dzień Edukacji Narodowej, 15 lat Kontrastu, nadanie tytułu „Przyjaciel szkoły” red. Robertowi Mazurkowi, Jasełka, szkolna Gala Talentów, zakończenie ubiegłorocznych projektów Stowarzyszenia Jesteśmy Razem.
         Rozwój młodzieży i większość działań szkoły nie byłaby możliwa bez współpracy przede wszystkim ze Starostwem Powiatowym w Drawsku Pomorskim, ale także z Gminą Kalisz Pomorski, sześcioma jednostkami wojskowymi, Służbą Więzienną, Policją, Państwową Strażą Pożarną, pięcioma uczelniami wyższymi, Nadleśnictwem, Bankiem Spółdzielczym i Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim, szkołami podstawowymi z Kalisza Pomorskiego, Pomierzyna i Recza…
          Dyrektor Maciej Rydzewski podziękował wszystkim osobom i instytucjom współpracującym ze szkołą za wkład w kształcenie młodzieży na najwyższym poziomie oraz rozwój pasji i zainteresowań uczniów. Podkreślił tez bardzo ważną rolę i twórczy charakter współpracy szkoły z rodzicami, reprezentowanymi przez Radę Rodziców z przewodniczącą, Elwirą Poniecką oraz znaczenie Samorządu Uczniowskiego, jako organu reprezentującego uczniów.
          Ważną częścią apelu było wręczenie przez dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego  i zastępcę dyrektora Katarzynę Witek dyplomów uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce na czele z Weroniką Mazur z klasy 3a oraz za sukcesy w zawodach   i konkursach. Nagrody otrzymali też uczestnicy szkolnego konkursu układania tangramów i turnieju e-sportowego w grze League of Legends, zorganizowanych przez uczniów technikum informatycznego. Opiekun szkolnej gazety „Kontrast”, Aleksandra Radecka pożegnała redaktor naczelną, uczennicę klasy trzeciej Magdalenę Wyrzykowską.
          Na zakończenie apelu dyrektor życzył wszystkim sukcesów w nauce i kontynuacji licznych działań, dzięki którym możliwy jest rozwój uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona