Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

WARTO SKORZYSTAĆ Z USŁUGI TWÓJ e-PIT
25-01-2019

WARTO SKORZYSTAĆ Z USŁUGI TWÓJ e-PIT

Data wydarzenia: 25-01-2019

Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r. elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl Naczelnik Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim zachęca wszystkich podatników do skorzystania z usługi „Twój e-PIT” lub do składania zeznań elektronicznie samodzielnie.

Korzyścią takiej formy rozliczenia jest otrzymanie zwrotu nadpłaty w terminie do 45 dni od dnia złożenia zeznania i pewność, że zeznanie będzie wypełnione poprawnie. Natomiast złożenie zeznania papierowo skutkować będzie otrzymaniem zwrotu nadpłaty w terminie do trzech miesięcy od złożenia zeznania i może wiązać się z możliwością popełnienia błędu, co skutkować będzie wezwaniem do urzędu skarbowego.
W najbliższym czasie poinformujemy Państwa o planowanych dyżurach podczas, których będą mogli Państwo skorzystać z usługi „Twój e-PIT” lub złożyć zeznanie elektronicznie. Pracownicy urzędu będą służyć pomocą w tym zakresie.
 Czym jest Twój e-PIT 
Usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28.
- Rozliczenia roczne za 2018 r. w usłudze Twój e-PIT zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową.
- Będzie je można sprawdzić już od 15 lutego 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl.  
Aby uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, nie trzeba składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego – zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Będzie je można sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (www.podatki.gov.pl).
Co będzie zawierać Twój e-PIT
W usłudze Twój e-PIT to system automatycznie przygotuje i udostępni dla podatnika zeznanie roczne. Usługa wykorzystuje przy tym wyłącznie te dane, które posiada administracja skarbowa. Są to informacje od pracodawców, dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczące ulgi na dzieci czy informacje o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej. 
Jeżeli podatnik chce skorzystać np. z odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa czy kultu religijnego, wydatków na cele rehabilitacyjne lub użytkowania Internetu czy wpłat na IKZE – uzupełnia swoje zeznanie samodzielnie, po zalogowaniu do usługi. Resort finansów będzie oferować pomoc w przypadku pytań dotyczących rozliczenia (telefonicznie, e-mailowo czy podczas czatu z konsultantem).
Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Aby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję.

PŁATNIKU PAMIĘTAJ

informacje o dochodach (PIT-8C, PIT-11, PIT-R) zatrudnionych przez ciebie osób fizycznych za 2018 r. wysyłasz do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r.

ZOSTAŁO NIEWIELE CZASU!

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona