Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

POLONEZ NA PIĘĆDZIESIĄT PAR!
05-02-2019

POLONEZ NA PIĘĆDZIESIĄT PAR!

Data wydarzenia: 05-02-2019

W sobotni wieczór 26 stycznia 2019 r. maturzyści z czterech klas licealnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, dokładnie na 100 dni przed maturą, rozpoczęli bal studniówkowy. Mimo chłodu za oknami nikomu nie było zimno, dobra zabawa i tańce do białego rana rozgrzewały młodzież, rodziców i zaproszonych gości.

Bal odbył się w auli i na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Uroczystość przebiegała w pięknej scenerii wystroju marynistycznego. Głównymi bohaterami studniówki byli uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawcami.
 
Uczniowie rozpoczęli bal studniówkowy podziękowaniami dla wychowawców, dyrekcji i nauczycieli za zaangażowanie w ich rozwój i edukację, a rodzicom za wsparcie w tym trudnym wyzwaniu. Następnie głos zabrał Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, który przekazał maturzystom życzenia i pozdrowienia od Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli. Wychowawcy klas maturalnych, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz oraz Radna Powiatu Drawskiego Halina Samek życzyli uczniom wiary w realizację życiowych planów i marzeń oraz udanej i niezapomnianej studniówki.
 
Tradycyjnie bal rozpoczął uroczysty polonez, w którym wzięło udział aż pięćdziesiąt par. Gwiazdami wieczoru byli uczniowie, którzy zaprezentowali fantastyczny program artystyczny i uatrakcyjnili swoimi talentami aktorskimi i wokalnymi studniówkę.
 
O północy wychowawcy przypięli uczniom koniczynki – symbol szczęścia na maturze, co było uwieńczeniem studniówkowego scenariusza. Ponad 250 osób bawiło się w rytmach największych przebojów do białego rana przy muzyce DJ-ów. Ten urokliwy wieczór i noc pełne magii i niezapomnianych wrażeń pozostaną wszystkim w pamięci. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona