Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odwiedziny u świadków historii
20-02-2019

Odwiedziny u świadków historii

Data wydarzenia: 20-02-2019

W czwartek 14 lutego 2019 r. uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim Kaja Iwanek, Natalia Kucharczyk i Paulina Sylmanowicz pod opieką nauczyciela pani Jadwigi Czernigi odwiedziły kombatantów z terenu gminy Kalisz Pomorski, wręczając im kwiaty i życzenia z okazji 74. rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski.

Kombatanci, panowie Wiktor Wasiłkowski i Edward Jaskulski, ze względu na stan zdrowia nie mogli wziąć udziału w obchodach w Kaliszu Pomorskim. To ostatni weterani wojenni w gminie. Młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim od ponad dziesięciu lat systematycznie odwiedza kombatantów przy okazji świąt i uroczystości.
 
Licealistki wraz z opiekunką wybrały się do Suchowa i Siennicy. Podziękowały świadkom historii w imieniu władz miasta, dyrekcji szkoły oraz społeczności lokalnej.  Symboliczny bukiet kwiatów to gest świadczący o tym, że mieszkańcy gminy pamiętają                 o ludziach zasłużonych w walce o wolną Polskę.
 
 Młodzież podkreśla, że w odwiedzinach u przesympatycznych seniorów znajdują ogromną przyjemność. Dodają, że z tych wizyt wynoszą wiele.  Są one dla młodego pokolenia żywą lekcją historii. Opowieści kombatantów są ciekawe i poruszające dla młodych ludzi. Planowane są kolejne spotkania.
 
Uczniowie składają podziękowania Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi za umożliwienie dojazdu do kombatantów oraz pracownikom Ośrodka Kultury  w Kaliszu Pomorskim za współpracę w organizacji wyjazdu.
 Tekst: Maciej Rydzewski
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona