Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Innowacyjny maraton licealistów!
01-03-2019

Innowacyjny maraton licealistów!

Data wydarzenia: 01-03-2019

W sobotę, 23 lutego 2019 roku w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbyła się nietypowa lekcja matematyki, która trwała 10 godzin.

Zajęcia przygotowane były dla pasjonatów nauk ścisłych. W godzinach od 8.00 do 18.00 młodzież rozwiązywała arkusze maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym, zmagała się z zadaniami na dowodzenie oraz ćwiczyła sprytne rozwiązywanie zadań zamkniętych.  
 
Innowacyjność proponowanej uczniom formy zdobywania i utrwalania wiedzy spotkała się z nader pozytywnym odbiorem. Uczestnicy z zapałem stawali w obliczu trudnych zadań.
 
Tę wyjątkową lekcję matematyki uświetniła swoją obecnością absolwentka drawskiego liceum i studentka Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie - Kamila Prabucka, która wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami rozwiązywała zadania maturalne oraz udzielała cennych wskazówek.  
 
We wspólnej powtórce do matury z matematyki uczestniczyło ponad 20 uczniów. Inicjator wydarzenia – Joanna Skurczyńska przy udziale Katarzyny Kuźniewicz – dziękują Iwonie i Kazimierzowi Pokutyńskim oraz Piotrowi Płażalskiemu za ufundowanie poczęstunku.
 
                                                                                                    Tekst: Joanna Skurczyńska
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona