Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdobili papier metodą iris folding
01-03-2019

Zdobili papier metodą iris folding

Data wydarzenia: 01-03-2019

W ubiegłym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie zostali zapoznani z ciekawą metodą zdobienia papieru - iris folding. Technika iris folding pochodzi z Holandii i polega na kreatywnym wykorzystaniu ścinków papieru w tworzeniu kartek tematycznych, obrazów.

Pojedyncze paski papieru nakleja się według spiralnego schematu, tworząc wzór przesłony aparatu fotograficznego. Wygląda to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest wyjątkowo proste, a jednocześnie bardzo efektowne. Najlepiej zestawiać ze sobą kilka kolorów papieru, wtedy efekt staje się ciekawszy. Dodatkową zaletą tej metody, szczególnie ważnej podczas pracy z młodzieżą, jest utrwalenie wiadomości z matematyki i plastyki.

Stosowanie na zajęciach opisanej powyżej metody pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej. Zachęca ona do podejmowania czynności plastycznych wszystkie dzieci, bez względu na ich indywidualne uzdolnienia i predyspozycje artystyczne. Technika ta nie ogranicza inicjatywy wychowanków, zapewnia bezwarunkowe osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny.

 

 

                                                                                                     Tekst: Edyta Jędrzejewska

 


 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona