Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Obcowali ze sztuką
01-03-2019

Obcowali ze sztuką

Data wydarzenia: 01-03-2019

Licealiści z ZSP w Drawsku Pom. pod opieką polonistki Marleny Otłowskiej odwiedzili w piątek, 22 lutego 2019 r. Muzeum Regionalne w Drawsku Pomorskim. Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej historii dawnego magazynu solnego, przygotowanej przez panią Elżbietę Hołubczat.

    Ponadto młodzież miała niebywałą okazję obejrzeć ciekawą wystawę prac malarskich polskiej malarki i graficzki pani Włodzimiery Kolk z Koszalina. Słowo wprowadzające na temat artystki - absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, laureatki wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa, grafiki użytkowej i tkaniny unikatowej – wygłosił pan Zbigniew Ciesiul, który obrazy do Drawska Pomorskiego sprowadził.
 
   Uczniowie podczas recepcji prac wyrażali swobodne refleksje na temat malarstwa pani Włodzimiery Kolk, analizowali tematykę obrazów, dominującą kolorystykę, techniki malarskie czy style artystki.
 
   Odwiedziny w muzeum i możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką podziałała na młodzież twórczo, inspirująco i przekonała młodych odbiorców, że sztuka współczesna może być czytelna i atrakcyjna.

 

                                                                                                        Tekst: Marlena Otłowska

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona