Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Złocieniecki rynek pracy – oferta dla uczniów
01-03-2019

Złocieniecki rynek pracy – oferta dla uczniów

Data wydarzenia: 01-03-2019

19 lutego 2019 r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, w ramach doradztwa zawodowego, zwiedzali złocieniecki zakład STM Sp. z o.o.

   Firma STM specjalizuje się w produkcji maszyn rozlewniczych do płynów gazowanych i niegazowanych, realizuje innowacyjne projekty z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.
 
   Absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum wybierając Branżową Szkołę I Stopnia w Złocieńcu mogą odbywać praktyczną naukę zawodu w firmie STM, w następujących specjalnościach: ślusarz, operator obrabiarek skrawających, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, elektryk, elektromechanik, elektronik, mechatronik.
 
   Zapoznawanie młodzieży z miejscowym rynkiem pracy poprzez organizowanie wycieczek do firm służy rozwijaniu perspektyw branżowców w powiecie drawskim. W zakładzie STM szczególnym zainteresowaniem zawodowców cieszyła się obrabiarka CNC, która po zaprogramowaniu wytwarza drobne elementy maszyny. Młodzieży podobał się zakład, w którym będą odbywać praktyki po ukończonym kursie „Operator-programista CNC” w ramach projektu pt. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”. 
 
    Szkoła dostosowuje kształcenie zawodowe do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy z korzyścią dla ucznia, pracodawcy i szkoły, stąd zwiększa się oferta kształcenia w zawodach technicznych, niezwykle atrakcyjnych we współczesnych realiach.
 

                                                                                                        Tekst: Grażyna Wanecka

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona