Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie z NGO
08-03-2019

Spotkanie z NGO

Data wydarzenia: 08-03-2019

5 marca br. w sali narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji pozarządowych z terenu powiatu drawskiego.

Przybyłych gości przywitał Mariusz Nagórski, wicestarosta drawski oraz Katarzyna Getka, sekretarz powiatu.

Na spotkaniu omówiono następujące tematy:

- Małgorzata Katuszonek, inspektor Wydziału Organizacyjnego omówiła roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019;

- Monika Wawrzyniak, podinspektor Wydziału Organizacyjnego przedstawiła informację nt. czym jest profil zaufany i jak go założyć;

- Łukasz Pietrzak przedstawiciel Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Wałcza przedstawił informację o obowiązkach sprawozdawczych składanych przez organizacje pozarządowe.  

W drugiej części spotkania Łukasz Pietrzak przedstawił ofertę Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Wałcza. Następnie organizacje pozarządowe przedstawiły swoją działalność statutową i problemy, z jakimi się spotykają. Stanisław Cybula, starosta drawski podkreślił znaczenie działalności organizacji pozarządowych dla rozwoju powiatu drawskiego oraz wyraził wolę współpracy z NGO.

 

 

                                                                                                Tekst: Małgorzata Katuszonek

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona