Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Konkurs recytatorski
08-03-2019

Konkurs recytatorski

Data wydarzenia: 08-03-2019

6 marca 2019 r. w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Czaplinku, przy ulicy Parkowej odbył się I Konkurs Recytatorski pod tytułem „Zaczarowane słówka”.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego „Baju bajanie”, realizowanego przez najmłodszych wychowanków placówki. Dzieci z oddziałów „0” oraz I klasy szkoły podstawowej przedstawiły wiersze polskich poetów: Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.
 
Wychowankowie drużynowo recytowali wiersze oraz przedstawiali ich treść za pomocą śpiewu i elementów choreografii. W przygotowanej specjalnie na to wydarzenie barwnej scenografii maluchy odegrały powszechnie znane i lubiane utwory: Kaczka dziwaczkaNa straganieLeńPrzy mrowiskuNa jagodyStefek BurczymuchaBamboAbecadło oraz Pan Hilary. Każda z drużyn była oceniana przez jury: pana Dyrektora Krystiana Ignacaka oraz panią Wicedyrektor Katarzynę Pękalską.
 
Komisja bezapelacyjnie przyznała wszystkim drużynom maksymalną ilość uśmiechów, czyniąc wszystkich wygranymi. Za udział w konkursie wychowankowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. 
 
tekst: Monika Sokolik
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona