Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Przedszkolaki z „Bajkolandii” ratownikami
11-03-2019

Przedszkolaki z „Bajkolandii” ratownikami

Data wydarzenia: 11-03-2019

Dnia 26 lutego 2019 r. w Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim zawitali ratownicy z grupy Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem Karolem Kaliną.

To już kolejne spotkanie z najmłodszymi dziećmi z  Kalisza Pomorskiego, które mogły nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy. Podczas szkolenia przedszkolaki zapoznały się   z wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy. Następnie, wraz członkami grupy medycznej, odpowiednio przyporządkowały przygotowane przez Joannę Stateczną, wychowawczynię kaliskiej placówki, obrazki. Dzieci nauczyły się, jak ułożyć prawidłowo w pozycji bocznej bezpiecznej osobę nieprzytomną oraz na manekinach wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową.
 
Po maluchach, przyszedł czas na dzieci ze starszej grupy. Starszaki także wykonywały ćwiczenia na osobach nieprzytomnych oddychających, jak również tych, które straciły oddech. Po ćwiczeniach dzieci sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę, której głównym hasłem, było słowo POMOC.
 
Dziękujemy dyrektor Przedszkola „Bajkolandia”, Kazimierze Ignaszewskiej za zaproszenie oraz nauczycielceJoannie Statecznej za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.
 
Tekst: Karol Kalina
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona