Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zajęcia z kryminalistyki
11-03-2019

Zajęcia z kryminalistyki

Data wydarzenia: 11-03-2019

Czym różni się kryminalistyka od kryminologii? Co to jest osmologia? Czym jest ślad? Jak ujawniać ślady oraz jak je zabezpieczyć by mogły być dowodem w sprawie? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim mogli poznać odpowiedź podczas warsztatów z kryminalistyki, prowadzonych przez aspiranta sztabowego Mariusza Liszewskiego na auli szkolnej w dniu 27 lutego 2019 r.

Po lekcjach teoretycznych z przysposobienia policyjnego z Krzysztofem Wójciakiem uczniowie klas policyjnych mieli możliwość spotkania z technikiem kryminalistyki z Drawskiej Komendy Policji i zobaczenia na czym polega praca technika kryminalistyki.
 
Po prelekcji wszyscy zgodzili się, że jest to praca bardzo ciekawa, ale i bardzo wymagająca i stresująca. Technik w zasadzie jest obecny na wszystkich poważnych zdarzeniach kryminalnych: zabójstwa, pobicia, włamania, wypadki drogowe, miejsca odnalezienia zwłok. Nie każdy poradził by sobie w takich sytuacjach.
 
Aspirant sztabowy Mariusz Liszewski zademonstrował uczniom sprzęt jakim posługuje się technik kryminalistyki. Zaznaczył, że od kilku lat jest to naprawdę sprzęt wysokiej jakości. Na koniec uczniowie mieli możliwość zabezpieczać odciski palców z różnych powierzchni.
 
Dziękujemy Komendantowi Komendy Powiatowej w Drawsku młodszemuinspektorowi Norbertowi Gorzyńskiemu za oddelegowanie technika kryminalistyki oraz aspirantowi sztabowemu Mariuszowi Liszewskiemu za przygotowanie ciekawych  i profesjonalnych zajęcia dla młodzieży z klas policyjno - penitencjarnych.
 
Tekst:  Krzysztof Wójciak
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona