Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szkolne drużynowe potyczki językowe
11-03-2019

Szkolne drużynowe potyczki językowe

Data wydarzenia: 11-03-2019

1 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w drużynowym konkursie językowym.

Drużyny rywalizowały ze sobą nie zapominając o poczuciu humoru i poszanowaniu zasady fair play. Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę językową połączoną z elementami matematyki i treściami cyfrowymi m.in. w zadaniu z kodami QR, w których zakodowane były zadania z matematyki w języku angielskim oraz niemieckim.
 
Umiejętność korzystania z technologii, współpracę w zespole oraz swoją wiedzę językową uczniowie pokazali w grze online z graczami na całym świecie. 1 miejsce: Wiktoria Mikulec, Hubert Okoń, Kacper Rudziński, 2 miejsce: Martyna Ganżumow, Martyna Ziętek, Robert Ślusarski, 3 miejsce: Jakub Somrowski, Bartosz Smyk, Mikołaj Kirkis.
 
Udział w konkursie pozwolił uczniom rozwijać kompetencje kluczowe z zakresu wielojęzyczności, cyfryzacji, matematyki, dał możliwość rozwoju osobistego i społecznego.
 
Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języków obcych: Aleksandra Jurasz-Kozieł, Aleksandra Lezler-Leszczełowska i Piotr Bąkowski.
 
 
                                                                                  Tekst: Aleksandra Lezler-Leszczełowska
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona