OGÓLNOPOLSKI oraz MAŁY KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje powiatowe
15-03-2019

OGÓLNOPOLSKI oraz MAŁY KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje powiatowe

Data wydarzenia: 15-03-2019

Dnia 12 marca w sali widowiskowo-kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyły się organizowane przez Bibliotekę Publiczną powiatowe eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego.

W przeglądzie wzięło udział łącznie 25 recytatorów. We wszystkich kategoriach wiekowych uczestnicy musieli zaprezentować po dwa utwory: : wiersze z publikowanej literatury dziecięcej dla klas I – III, wiersz i prozę dla klas IV – VI, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja w składzie:
Przewodnicząca – Beata Miszewska-Kozłowska – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, członkowie: Eugenia Szastko – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku oraz Małgorzata Bąkowska – nauczyciel-bibliotekarz ZSP w Złocieńcu postanowiła przyznać tytuł LAUREATA w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim JĘDRZEJOWI RUMAKOWI reprezentującego Czaplinecki Ośrodek Kultury.
W prezentacji Małego Konkursu Recytatorskiego tytuł LAUREATA otrzymali:
- ALEKSANDRA GABRYŚ – Szkoła Podstawowa w Czaplinku
- JAKUB HARAŃCZYK – Szkoła Podstawowa w Czaplinku
- MARCEL ŚLIWKA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Barbara Szydłowska, Nina Meszko, Zofia Dróżdż, Nina Pietkiewicz i Wiktoria Sobala.
Komisja stwierdziła, iż poziom recytacji był wyrównany, uczestnicy zaprezentowali ciekawy dobór tekstów oraz oryginalny sposób ich interpretacji.
Laureaci konkursów będą reprezentować Powiat Drawski na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a Laureatom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach.
Dziękujemy instruktorom, nauczycielom i opiekunom za znakomitą pracę z młodymi uczestnikami przeglądu.
 Tekst: Grażyna Król