Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdrowa i smaczna rekrutacja
15-03-2019

Zdrowa i smaczna rekrutacja

Data wydarzenia: 15-03-2019

W poniedziałek 4 marca 2019 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odwiedzili uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowym Worowie.

Głównym celem spotkania było zapoznanie młodszych kolegów z zasadami zdrowego żywienia. Młodzież uczestniczyła w dwóch grupach warsztatowych. Pierwsza grupa sporządziła potrawy serwowane na śniadanie. Były to: zdrowe hamburgery, zapiekanki, owsianka, omlet czekoladowy z owocami, zdrowa pizza na spodzie owsianym. Natomiast druga grupa uczniów przygotowała dania obiadowe: makaron z sosem serowym, pierogi z kapustą i grzybami, kluski śląskie oraz pierś z kurczaka duszona w sosie z pieczonymi ziemniaczkami.
        Uczniowie z podstawówki sporządzali potrawy z pomocą ucznió kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy z ogromną sympatią i życzliwością wspierali młodszych kolegów.
        Wszyscy uczniowie wzięli udział w prelekcji z zakresu zasad zdrowego żywienia, na której poznali piramidę zdrowia i aktywności fizycznej, wartości odżywcze wybranych surowców spożywczych oraz mieli możliwość sporządzenia zestawu pełnowartościowego posiłku.
         W międzyczasie uczniowie ze Szkoły Podstawowej mogli zapoznać się z oferowanymi przez ZSP kierunkami kształcenia oraz bazą edukacyjną placówki.
Zajęcia przygotowały nauczycielki zawodu: Mariola Kaliszan- Karpińska i Beata Kucharczyk.
 

                                                              Tekst: Mariola Kaliszan- Karpińska i Beata Kucharczyk

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona