Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Klub Demokraty u Sołtysa w  Siemczynie
15-03-2019

Klub Demokraty u Sołtysa w Siemczynie

Data wydarzenia: 15-03-2019

Dnia 11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z tej okazji członkowie szkolnego Klubu Demokraty, działającego w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie, wybrali się z życzeniami do sołtysa Siemczyna – pana Michała Olejniczaka.

Spotkanie z osobą ze środowiska lokalnego pozwoliło młodzieży zrozumieć, na czym tak naprawdę polega praca, jaką wykonuje gospodarz wsi. Jest to osoba dbająca o interesy sołectwa, a także reprezentująca je na zewnątrz.
         Siemczyno to miejscowość leżąca nad brzegiem Zatoki Henrykowskiej jeziora Drawsko, między Czaplinkiem a Złocieńcem. Tereny wokół Siemczyna są bardzo zróżnicowane, pełne wzgórz, jezior, lasów. Znajduje się w niej również barokowy zespół pałacowy z XVIII wieku.    Niezwykłą niespodzianką dla uczniów była możliwość zwiedzenia Pałacu w Siemczynie oraz jego komnat, które szczegółowo opisał pan Michał Olejniczak.
          Po ciekawym spotkaniu i interesującej lekcji historii, członkowie Klubu Demokraty wręczyli sołtysowi drobny prezent – obraz, wykonany przez uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie.
 

                                                                                                            Tekst: Monika Sokolik

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona