Program skierowany jest dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od urodzenia do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia.
Celem działania programu jest zapewnienie dziecku z niepełnosprawnością lub zagrożonemu niepełnosprawnością oraz jego rodzinie, dostępu do aktywnej pomocy ze strony Państwa poprzez udzielenie interdyscyplinarnej specjalistycznej opieki.
W ramach programu realizowane są następujące zajęcia:
- gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
- fizjoterapia- rehabilitacja ruchowa
- logopedia
- neurologopedia
- dogoterapia
- biofeedback
- zajęcia z tyflopedagogiem- rehabilitacja wzroku
- zajęcia z psychologiem
- zajęcia z pedagogiem specjalnym w rym prowadzone także metodą krakowską
- konsultacje lekarskie
Maksymalny tygodniowy wymiar zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, które ośrodek może zorganizować dla dzieci objętych programem „Za życiem” wynosi 5 godzin tygodniowo.
Specjaliści wybrani do świadczenia usług terapeutycznych w ramach Programu „Za życiem” mają pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi - w tym z dziećmi młodszymi, w wieku 0-3lata. Każdy ze specjalistów, pracując z dzieckiem tworzy diagnozę funkcjonalną oraz Indywidualny Program Pracy, tak aby oddziaływania terapeutyczne były optymalnie dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka. Zajęcia odbywają się w salach dostosowanych do potrzeb dziecka, w tym dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Zajęcia prowadzone są w kilku placówkach, tak aby oferta terapeutyczna mogła dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Miejsca, w których realizowane są zajęcia:
- Czaplinek: ul. Wałecka 57 oraz ul. Parkowa 2,
- Drawsko Pomorskie: ul. Seminaryjna 2,
- Kalisz Pomorski: Przedszkole Miejskie „Bajkolandia”, ul. Janowiecka 2A.
Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są pod numerem Tel. 943671463 oraz 792231683.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
Tekst: Monika Kapczuk