XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny objęty patronatem starosty drawskiego
19-03-2019

XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny objęty patronatem starosty drawskiego

Data wydarzenia: 19-03-2019

15 marca 2019 r. był wyjątkowym dniem, gdyż stał się okazją do spotkania w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu mistrzów ortografii, których wyłoniono w eliminacjach szkolnych.

Po raz drugi brali w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych,. Mury naszej szkoły odwiedziło 45 najlepszych uczniów z 8 szkół z terenu powiatu drawskiego.
Imprezę rozpoczął występ laureatów przeglądów powiatowych – Zosi Tymy, Patrycji Adamczyk i Marcela Śliwki. Uczestników przywitała wicedyrektor szkoły – Pani mgr Anna Dominiak. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie: Izabela Krężołek – naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatu Drawskiego oraz Pani mgr Beata Miszewska–Kozłowska – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu, autorka wyjątkowych tekstów dyktand, które głęboko zapadają w pamięć. Bezstronność podczas przebiegu konkursu zapewniło dyktowanie i sprawdzanie dyktand  przez komisje wyłonione spośród nauczycieli opiekunów.
Laureatom konkursu dodatkowe nagrody ufundowało Starostwo Powiatu Drawskiego. Dzięki hojności Rady Rodziców działającej przy szkole i  kierownika Referatu Promocji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Złocieńcu – Pana Sebastiana Kuropatnickiego mogliśmy nagrodzić sześciu uczestników w każdej kategorii.
Dziękujemy!

Brawurowo z pojedynku ortograficznego wyszli:

KLASY IV - V
  1. Oliwia Wojtas – Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim
  2. Oliwia Bogusz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  3. Adrianna Pita – Szkoła Podstawowa w Czaplinku
  4. Anna Gajewska - Szkoła Podstawowa w Czaplinku
  5. Natalia Daciów- Grabicka - Szkoła Podstawowa w Czaplinku
  6. Laura Wyszyńska -  Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim
KLASY VI – VII
  1. Maria Jackiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  2. Jonatan Tobiasz – Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim
  3. Julia Szewczyk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  4. Julia Miedziuto  - Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  5. Kinga Wąwoźniak - Szkoła Podstawowa w Czaplinku
  6. Kacper Pawłowski - Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim

KLASY VIII – III Gim.

1. Julia Rehlis - Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom
  2. Martyna Bartkus - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Polskiego w Złocieńcu
  3. Karolina Zybała - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  4. Tomasz Kuca  - Szkoła Podstawowa im. 2 WDP gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Wierzchowie
  5. Hanna Przeszłowska - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Polskiego w Złocieńcu
  6. Jakub Andrzejczak - - Szkoła Podstawowa im. 2 WDP gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Wierzchowie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Iwona Sawościanik