Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Byliśmy razem - razem dla Kuby
22-03-2019

Byliśmy razem - razem dla Kuby

Data wydarzenia: 22-03-2019

Kilka tygodni temu padł pomysł organizacji wydarzenia charytatywnego dla ucznia ZSP w Czaplinku, Jakuba Kozłowskiego.

Kuba jest uczniem klasy maturalnej w czaplineckim liceum. W grudniu przeszedł operację usunięcia guza tylnej jamy czaszki, który okazał się złośliwy. Obecnie Kuba przebywa w szpitalu i poddawany jest radioterapii. Do działań na rzecz Kuby włączyło się wiele osób dobrej woli, a także Czaplinecki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Aktywna szkoła” działające przy ZSP w Czaplinku. Efektem tej współpracy był koncert charytatywny „Razem dla Kuby”.
Niedzielne popołudnie 17 marca 2019r. było eksplozją pozytywnych emocji i zdarzeń. W sali widowiskowej CZOK zebrali się ludzie ogromnego serca: dyrektor CZOKu p. Aleksandra Łuczyńska i jej pracownicy, wokaliści z ZSP w Czaplinku: Olga Zając, Aneta i Magdalena Nurek, podopieczna pana Jerzego Bogaleckiego - Aleksandra Pita reprezentująca Społeczne Ognisko Muzyczne, wokaliści działający pod okiem instruktora Bartka Michalczyka w Czaplineckim Ośrodku Kultury: Weronika Paczos, Hania Tomczak, Nadia Miazga, Nina Meszka, Oliwia Małys, Tymoteusz Rumak oraz zespół Djibril składający się z absolwentów naszego liceum i ich przyjaciół: Michała Massela, Bartosza Hengiera, Kamila Plucińskiego, wyśmienici cukiernicy – amatorzy, których wypiekami raczyliśmy się cały wieczór, wolontariusze, przygotowujący dekorację i dyspozycyjni podczas koncertu, nie zabrakło również pracowników Urzędu Miasta w Czaplinku (przez skromność nie chcą ujawniać nazwisk) oraz pani Agnieszki Jagodzińskiej, która zaoferowała swoje umiejętności artystyczne barwnie malując twarze, no i oczywiście publiczności. 
Efektem Państwa obecności, oprócz pozytywnej energii, której moc poczuli wszyscy, jest imponująca suma zebrana podczas koncertu - 6694 zł, a po dołączeniu kwoty zebranej podczas turnieju FIFA19 (inicjatywa uczniów LO w dniu 14.03.2019r. – 248,820 osiągnęliśmy 6942,82 zł. 
Jesteśmy szczęśliwi i pod ogromnym wrażeniem hojności Państwa. Nasze małe miasteczko ma tak wiele osób szlachetnych, które reagują na niedolę drugiego człowieka szybko i efektywnie.
Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie, przybycie i dobre serce.

Tekst: Celestyna Tomkowska

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona