Chrońmy ptaki i nietoperze
22-03-2019

Chrońmy ptaki i nietoperze

Data wydarzenia: 22-03-2019

Seminarium szkoleniowe „Ptaki i nietoperze - obowiązki w zakresie ochrony siedlisk podczas prac remontowo - budowlanych”

Seminarium szkoleniowe „Ptaki i nietoperze - obowiązki w zakresie ochrony siedlisk podczas prac remontowo-budowlanych”

Wyobraźcie sobie Państwo 20000 komarów i meszek – nie jest to miła wizja. Pojedynczy jerzyk - mały sympatyczny ptaszek - może nas przed nimi uratować i schwytać je wszystkie w ciągu jednego dnia!

Ptaki i nietoperze bytujące w naszych domach zjadają ogromne ilości owadów chroniąc nas przed komarami, meszkami i szkodnikami roślin. Kolonia nietoperzy w ciągu lata zje około 2 tony owadów!  Niestety często za tę pożyteczną pracę są karane śmiercią.

O tych i wielu innych ciekawych tematach dotyczących ptaków i nietoperzy będzie się można dowiedzieć na otwartym seminarium szkoleniowym, które odbędzie się 26 marca (wtorek) w siedzibie Starostwa Powiatowego na Placu Elizy Orzeszkowej 3 w  Drawsku Pomorskim w sali narad na parterze w godzinach od 10.15 do 14.45.

Wstęp wolny !

Zgłoszenia na szkolenie przyjmuje organizator:
Agnieszka Plich - 509 824 599
Federacja Zielonych GAJA ze Szczecina

Szczegóły na temat spotkania:

Dla zainteresowanych problematyką ochrony ptaków i nietoperzy poniżej ciekawe artykuły tematyczne.

Tekst : Agnieszka Plich
 Załączniki do pobrania :